Voorbereid op noodsituaties
6 mei 2025
In onvoorspelbare tijden is het belangrijk om goed voorbereid te zijn op noodsituaties. We rekenen altijd op stroom, water en volle winkelrekken. Maar wat als die ineens wegvallen? In noodsituaties kan hulp langer duren. Daarom is het slim om goed voorbereid te zijn.
Hieronder vindt u een lijst met spullen die u nodig heeft om goed voorbereid te zijn voor de eerste 72 uur na een ramp, noodsituatie of stroomuitval.
Inhoud 72 uur noodpakket
- Water: 3 liter per persoon per dag
- Houdbaar eten
- Radio op batterijen
- Powerbank
- Zaklamp op batterijen
- Kaarsen en lucifers
- EHBO-doos
- Dekens
- Fluitje
- Contant geld
- Gereedschap
- Desinfecterende gel
- Wc-papier en natte doekjes
- Maandverband
- Tandpasta en tandenborstel
- Kopieën van identiteitsbewijzen
- Lijstje met belangrijke telefoonnummers
- Reservesleutels van je huis en auto
Bekijk de actuele lijst met spullen op de website van Denk Vooruit (Deze link gaat naar een externe website).
Kijk ook naar uw persoonlijke situatie.
Denk bijvoorbeeld aan babyvoeding medicijnen en eten en drinken voor uw huisdier.
Met deze producten in huis bent u goed voorbereid voor de eerste 72 uur na een ramp of noodsituatie. Bewaar deze spullen op een handige en goed bereikbare plek. Vergeet niet om elk half jaar te controleren of de producten in uw noodpakket nog houdbaar zijn.
Handige tip: Bewaar de spullen in een tas, rugzak of krat, zodat u het makkelijk mee kunt nemen als u plotseling uw huis uit moet.
Volg ons WhatsApp-kanaal (Deze link gaat naar een externe website) om direct op de hoogte te blijven van het gemeentelijke nieuws uit Vijfheerenlanden.