Verkeerscamera’s Meerkerk brengen sluipverkeer in kaart
17 oktober 2025
Gemeente Vijfheerenlanden start 20 oktober 2025 met de uitvoering van een verkeersonderzoek voor Meerkerk en omgeving. Dit onderzoek moet meer inzicht geven in de omvang en samenstelling van de verschillende verkeersstromen. Daarnaast wil de gemeente inzicht krijgen in de herkomst en bestemming van het verkeer in Meerkerk.
Wethouder Joop van Montfoort: “Er is al jaren sprake van veel verkeer door de kern Meerkerk. Wanneer op de A27 tussen Meerkerk en Everdingen file ontstaat, neemt het sluipverkeer door de kern Meerkerk toe. Dit kan zowel door calamiteiten als incidenten komen, maar ook meer reguliere file zijn als gevolg van bijvoorbeeld in- of uitvoegen op de snelweg of door remmend verkeer bij drukte. We krijgen hierover veel meldingen van inwoners die hier zorgen over hebben.”
Herkomst en bestemming
De gemeente heeft Arane Adviseurs gevraagd dit onderzoek uit te voeren. Om het probleem goed in kaart te kunnen brengen, is beter inzicht nodig in de omvang en het karakter van het sluipverkeer bij Meerkerk. Daarom voeren we de komende vier weken verkeersonderzoek uit met camera’s. Deze camera’s komen rondom Meerkerk bij de doorgaande wegen te staan. Met de resultaten van deze metingen kan de gemeente verschillende oplossingsrichtingen onderzoeken. Zo komen we tot de best passende aanpak om het sluipverkeer rondom Meerkerk te weren.
Registratie van kentekens
Tijdens het onderzoek worden de kentekens van de passerende voertuigen geregistreerd. Wanneer je bijvoorbeeld via de A27 Meerkerk binnenkomt en je niet binnen een bepaalde tijd Meerkerk verlaat, gaat de gemeente er van uit dat je een bestemming hebt in Meerkerk. Verkeer wat Meerkerk inkomt en er snel weer uitgaat, in relatie met de verkeersdrukte op de rijkswegen, heeft geen bestemming in Meerkerk. Ook wordt er rekening gehouden met werkzaamheden in en rondom het gebied.
Dit wordt bepaald op basis van kentekenregistratie. Er worden geen persoonsgegevens behorende bij de kentekens gebruikt bij dit onderzoek. De kentekens worden anoniem verwerkt en na het onderzoek direct verwijderd. De camera’s worden op 20 oktober 2025 geplaatst en na het onderzoek weer weggehaald.