Pleeggezinnen in het zonnetje
3 november 2025
Op woensdag 29 oktober 2025 organiseerde de gemeente Vijfheerenlanden een speciale bijeenkomst voor pleeggezinnen in Huis het Bosch in Lexmond. Het doel: waardering tonen voor de inzet van pleegouders en hen een ontspannen en verbindende middag bieden. De bijeenkomst viel samen met de start van de landelijke Week van de Pleegzorg, die duurt tot en met 5 november.
Pleeggezinnen genoten van een heerlijke High Tea, een inspirerende bijdrage van Judith Hooydonk van de Nederlandse Vereniging voor Pleeggezinnen (NVP) en leuke activiteiten voor de kinderen. Judith Hooydonk gaf een presentatie over waar pleeggezinnen bij de NVP terecht kunnen voor ondersteuning en advies.
Er ontstonden mooie gesprekken tussen pleegouders, waarin veel herkenning werd gedeeld, ervaringen die alleen pleegouders echt begrijpen. Deze uitwisseling maakte de middag extra waardevol.
Voor de kinderen was er volop vermaak: een ballonnenkunstenaar, schminken, kettingen en armbandjes maken, een djembé-workshop en diverse spellen.
Ook wethouder Kees Bel was aanwezig en sloot de middag af. In zijn afsluitende woorden sprak hij zijn waardering, dank en trots uit:
“Het is niet in woorden te vatten hoe mooi hetgeen is wat u doet. U geeft kinderen niet alleen een plek om te wonen, maar een thuis. Daar ben ik diep van onder de indruk.”
Meer weten over pleegzorg?
Wilt u meer weten over pleegouderschap of over hoe u zelf kunt helpen? Ga dan naar de website van Pleegzorg (Deze link gaat naar een externe website).